All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ 9mm sound aborbing wall board ] match 5 Products.
PET Felt Square Acoustic Panels 9mm Sound Aborbing Wall Board For KTV
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
| Color: | 36 Options |
Low Frequency Spectrum Acoustic Panel Board with Highly Effective Sound Absorption Applications
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Feature: | Highly Effective Sound Absorption |
| Fire Retardant: | Strong Flame Resistance |
Excellent Heat Insulation 9mm Pet Felt Acoustic Panel 1-3kg Per Square Meter
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
Highly Effective Sound Absorption Acoustic Wall Panel for Low Frequency Spectrum Performance Improvement
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
|---|---|
| Density: | 1800gsm |
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
2025 100% Polyester Fiber Speech Clarity Improved with 36 Options
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Product Name: | 9mm PET Felt Acoustic Panel DIY Sound Aborbing Wall Board For KTV |
| Decorative Options: | Rich And Colorful, Different Color Surface Decorative Cloth For Choice |
1


