All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ acoustic decorative panel ] match 356 Products.
Contemporary Design Wooden Slat Mdf PET Soundproof Material Hotel Sound Absorbing Board
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Indoor Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
Safe Eco Friendly E1 Environmental Protection Level PET Sound-Absorbing Board for Health and Well-Being
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
PVC Veneer Hexagon Felt Polyester Fiber Sound Absorbing Board
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | 30*25.4cm Or Customized |
Noise Reduction Ceiling Mounted Sound Baffles Soundproof Fiberglass Fiber Board
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |
2400 X 605mm Wood Akupanel Customizable For Home Conference Room Theater
| Wood Veneer Appeal: | Wood Veneer Finishes Grain Patterns |
|---|---|
| Specification: | ISO/ROHS |
| Size: | 2400*605/Cusomized |
Customizable Polyester Fiber Fabric Sound Absorbing Board A1 / B1 Flame Retardant
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |


