All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ flexible acoustic wood wall panels ] match 103 Products.
Factory Price Wood Acoustic Panels Easy Installation Home Office Cinema Sound Absorption
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Techwood Veneer+MDF+PET |
| Standard Size: | 240/270/280/300*60, 275*32, Or Customize |
SGS Certification MDF Acoustic Wall Sound Panel Soundproofing For Home Conference Room
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Veneer Color: | Walnut/Oak/Other Wood Colors |
| PET Color: | Black/Others |
Smooth Slate Design Wood Akupanel For Cutting Edge Technology In Noise Reduction Reverb Control
| Product Category: | Akupanel |
|---|---|
| Customization Options: | Variety Of Shapes, Sizes, And Finishes Available For Customization |
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
Linear Wood Acoustic Panels Fast Installation Home Office Theater Wall Decoration
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET Baseboard |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |
Flexible and bendable wooden soundproof board with high flexibility
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
300 X 600 Walnut Oak Wood Slat Acoustic Panels Sound Absorption Interior Decoration For Home Office
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
2750 x 320 Akupanel Wood Strip Slats Panel Decorative Indoor Sound Insulation Wall Board For Home
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
Sound Absorption Fabric Acoustic Panel For Wall Metal Panel ROHS ISO Certification
| Eco-friendly: | Grade E1 |
|---|---|
| Function: | Highly Sound Absorption |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Custom Sound Proof Wood Akupanel Veneer Oak Slatted Wall Acoustic Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Composite Slat PET Wood Veneer Acoustic Panels For Hotel Bedroom Living Room
| Material: | Wood Veneer+PET |
|---|---|
| PET Color: | Black Or Other Colors |
| Veneer Color: | Walnut/Oak Or Printing |


