All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ hexagon customized acoustic panels ] match 92 Products.
High NRC ≥0.85 Polyester Acoustic Panel for Noise Reduction E1 Grade Low Formaldehyde Polyester Acoustic Panels
| Size: | 2420*1220mm |
|---|---|
| Thickness: | 9/12/15mm |
| Color: | Various Colors Available |
Customized Fabric Acoustic Panel Rectangle Fabric Sound Absorbing Panels
| Shape: | Rectangle |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Function: | Highly Sound Absorption |
Lightweight Fabric Acoustic Panel Eco friendly Fire Retardant B1
| Size: | 1200*600mm/Customized |
|---|---|
| Fabric Color: | Various |
| Key Features: | Superior Sound Absorption, Fire-Resistant, Thermal Insulation, Moisture Resistance, Anti-Bacterial Design, Durability & Smooth Finish, Lightweight & Easy To Handle, Modern Aesthetic, Eco-Conscious Material |
10mm PET Wood Veneer Acoustic Panels Slat Composite Acoustic Wall Panel No MDF
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | Customized |
10mm PET Wood Veneer Acoustic Panels Slat Acoustic Decorative Panel No MDF
| Material: | Wood Veneer+PET |
|---|---|
| PET Color: | Black Or Other Colors |
| Veneer Color: | Walnut/Oak Or Other Colors |
Composite Slat PET Wood Veneer Acoustic Panels For Hotel Bedroom Living Room
| Material: | Wood Veneer+PET |
|---|---|
| PET Color: | Black Or Other Colors |
| Veneer Color: | Walnut/Oak Or Printing |
Modern Eco-Friendly PET Acoustic Panels Double-Layer Polyester Fiber Sound Insulation Board for Hotel Use Graphic Design
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Polyester Fiber Slat Acoustic Panels Vs Wood Slat Acoustic Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
PET Slat Acoustic Panels Vs AKUPANEL
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Modern Design Soundproof Acoustic Panels Polyester Fiber Absorption Wall Panels PET Slat Panel 90% Noise Reduction Eco-Friendly
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |


