All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ wood akupanel for living rooms ] match 101 Products.
Wooden soundproof panels that can be used in both the bedroom and the living room
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Veneer Color: | Walnut/Oak/Other Wood Colors |
| PET Color: | Black/Others |
A sound-insulating wooden panel that can be used in various scenarios such as living rooms, bedrooms and schools.
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Smooth Slate Design Wood Akupanel For Cutting Edge Technology In Noise Reduction Reverb Control
| Product Category: | Akupanel |
|---|---|
| Customization Options: | Variety Of Shapes, Sizes, And Finishes Available For Customization |
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
2400 X 605mm Wood Akupanel Customizable For Home Conference Room Theater
| Wood Veneer Appeal: | Wood Veneer Finishes Grain Patterns |
|---|---|
| Specification: | ISO/ROHS |
| Size: | 2400*605/Cusomized |
21mm Akupanel Modern Style Wood Acoustic Panel MDF Soundproof Hotels Living Rooms Veneer Wall Panel
| Color: | Walnut/Oak/Others |
|---|---|
| Size: | 2400mm X 605mm/Customize |
| Thickness: | 21mm/11mm/13mm |
Soundproofing Wood Akupanel Acoustic Solutions With Real Wood Veneer And Veneer MDF PET Construction
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Uncompromising Quality And Craftsmanship: | Meticulously Crafted From High-grade Materials With Attention To Detail |
Natural Bamboo Wood Akupanel Acoustic Wall Panels Building Materials Wholesale
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Wood Akupanel Wall Panels Quick Installation Custom Sound Absorption Solutions
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Customized Wood Akupanel Acoustic Panel Wood Wool Veneer Slats Akupanel
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Apartment Home Decor Wood Akupanel Acoustic 3D Wall Panels For Soundproofing
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400*605mm, Other Size |


