All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels pet ] match 368 Products.
PET Wall Panel Recyclable Material Soundproof for Eco-Friendly Hotel Renovation
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Decorative 3D MDF Wave Board with Wood Veneer - Curved, Flexible & Ideal for Acoustic Treatments
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |
Modern Eco-Friendly PET Wall Panel for Hotel Decoration Sound Insulation Moisture-Proof for Bedroom Living Room Graphic
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Premium 3D Wood Veneer Flexible Curved MDF Wave Panel for Acoustic Wall Decor
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |
PET Sound Absorber Board: Lightweight and durable, factory-direct with outstanding quality
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
The PET material has excellent fireproof properties. The installation method is convenient and allows for customized patterns. It is also a soundproof board that can be joined together.
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Modern 12-Pack Home Office White Self-Adhesive Acoustic Panels 30*30CM Soundproof Wall Panels for Hotel Soundproof Foam Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
A fiberglass soft panel sound-absorbing board with fireproof function and a sound insulation effect of over 90%
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Fabric Wrapped PET Acoustical Wall Panels Hotel
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Wood 3D Panels Factory Made Superior Sound Effect And Design Masterpiece
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color |
| Size: | Customized |


