All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ felt sound absorption wall panel 1800gsm ] match 42 Products.
Recycled PET Acoustic Wall Panels 9mm Soundproof Polyester Fiber Boards For Interior Design
| Name: | PET Felt Acoustic Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | Choose From Our Color Chart |
Customized PET Square Acoustic Panels Sound Absorption For Cinema Recording Room
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
|---|---|
| Sound Absorption Effect: | Better Sound Absorption Effect On Daily Noise Of 125-4000Hz |
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
Modern PET Soundproof 3D Acoustic Wall Panel With Artistic Shapes Felt Wall Panel
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Office Square Acoustic Panels Polyester Fiber 3D Felt Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
PET Square Acoustic Panels Soundproof Acoustic Felt Wall Panels For Office Home
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Felt Wall Panels Fireproof Fabrics Acoustic Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
9mm 12mm PET Felt Acoustic Wall Panels Indoor Soundproofing Square Panels
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm |
Polyester Felt Acoustic Room Divider Panels PET Portable Soundproof Office Partition Walls
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm |
Highly Effective Sound Absorption Acoustic Wall Panel for Low Frequency Spectrum Performance Improvement
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
|---|---|
| Density: | 1800gsm |
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
Factory Good Quality Material 100% Polyester Fiber Acoustic Panel Sound Proofing Acoustic Panel For Wall
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |


