All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ felt sound absorption wall panel 1800gsm ] match 42 Products.
Stylish Square Acoustic Panels Polyester Fiber Sound Proof Insulation Board Customized
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Feature: | Highly Effective Sound Absorption |
| Decorative Options: | 36 Colors |
Soundproof 9mm PET Felt Acoustic Panels Acoustic Hexagon For Wall Covering And Decoration
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
| Decorative Options: | Rich And Colorful, Different Color Surface Decorative Cloth For Choice |
12mm Sound Absorbing Panels Dense Acoustic Panels Echo Noise Reducing Sound Panels Tackable Studio Panels For Wall Ceiling Acoustic Treatment
| Name: | PET Felt Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
9mm 12mm Polyester Fiber PET Acoustic Wall And Ceiling Panels Soundproof For Home Theater
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Office Felt Acoustic Panels For Walls And Ceilings 2420x1220mm Customized
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Recycled PET Acoustic Felt Panels Sound Absorbing Board Wall Ceiling Absorbing Panel
| Material: | 100% Recycled PET |
|---|---|
| Size: | 2400*600mm, Customized |
| Thickness: | 12mm, Other Thickness |
Fire Retardant Eco Friendly Square Acoustic Panels Noise Absorption Sound Proof Boards
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Hollow Out 100% Pet Felt Acoustic Panel Art Soundproof Wall Art Panel 3D Model Design Capable
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
Custom CNC- Carved PET Fiber Acoustic Panels For Decorative Wall And Sound Control
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
Decorative CNC-Carved PET Acoustic Panels With Custom Patterns And 3D Surfaces
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |


