All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ pet acoustic panel for home theater ] match 278 Products.
Wood Veneer PET Acoustic Panel Wall Decoration Lightweight Wall Panel Without MDF
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color |
| Size: | Customized |
100% PET Acoustic Panel Coverage Efficiency Felt Acoustic Panel Custom Size Color
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
PET Acoustic Panel 15mm Thickness Sound Absorbing Anti-Mildew for Basement Garage
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Wood Premium Acoustic Wall Panels for Home Office and Commercial Use
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET Baseboard |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |
Akupanel Akustik Panel Wooden Slat Acoustic Panel For Home Soundproofing TV Back Wall
| Product Name: | Wood Sound Absorbing Slat Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood, Natrual Wood, PVC |
Residential PET Noise Reduction Acoustic Panels Sound Absorbing For Home Theaters
| Wide Range Of Colors: | Choose From A Variety Of Color Options To Match Or Contrast Your Decor. With Vibrant Shades And Neutral Tones Available, You Can Easily Customize The Panels To Fit The Aesthetic Of Any Room, Whether You’re Designing For A Modern Office, A Vibrant Studio, O |
|---|---|
| Sustainability: | E0 |
| Size: | Customized |
Interior Wooden Slatted MDF Acoustic Panels For Soundproof Wall And Ceiling
| Finish: | Veneer, Melamine, PVC |
|---|---|
| Color: | Walnut/Oak/Others |
| Size: | 2400/1200*605mm, Customized |
Polyester Fiber Sound Acoustic Panel For KTV Wall Ceiling Sound Absorption Material
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
High NRC ≥0.85 Polyester Acoustic Panel for Noise Reduction E1 Grade Low Formaldehyde Polyester Acoustic Panels
| Size: | 2420*1220mm |
|---|---|
| Thickness: | 9/12/15mm |
| Color: | Various Colors Available |
High End Spaces Sound Acoustic Panel for Ultimate Acoustic Experience Fireproof sound absorption provides an excellent experience
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |


