All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ pet acoustic panel for home theater ] match 278 Products.
Smooth Wooden Sound Proof Panels For Home Conference Room Theater
| Thickness: | 21/11/13mm/Customized |
|---|---|
| Sound Absorption Coefficient: | 0.86-0.95 |
| Uncompromising Quality And Craftsmanship: | Meticulously Crafted From High-grade Materials With Attention To Detail |
Custom Modern Soundproofing 3D Acoustic Panels For Hotel Graphic Enhancement
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
Hexagon Polyester Fiber Acoustic Panel Wall Panels Interior Home Decoration
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | Customized |
9mm / 12mm PET Customized Acoustic Panels Carved For Home School Wall
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
Modern Style PET Wall Panel Soundproof Decorative for Retail Store Hotel Exhibition Hall Graphic Design Solution
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
4 Pieces Wood Slat Acoustic Panels Stylish Decor Noise Reduction 3D Textured Panel For Ceiling And Wall
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood, PVC |
Recycled PET Square Acoustic Panels Sound Reduction Polyester Fiber Sound Panel
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Linear Wood Acoustic Panels Fast Installation Home Office Theater Wall Decoration
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET Baseboard |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |
Factory Price Wood Acoustic Panels Easy Installation Home Office Cinema Sound Absorption
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Techwood Veneer+MDF+PET |
| Standard Size: | 240/270/280/300*60, 275*32, Or Customize |
Fireproof Tailored Sound Acoustic Panel Customized Solutions
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |


