All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ pet acoustic panel for home theater ] match 279 Products.
Polyester Fiber Carved Wall Soundproof Acoustic Sound Proofing Boards
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
Improved Speech Clarity 2025 Strong Flame Resistance Fire Retardant Shortened Reverberation Time
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
|---|---|
| Dimensional Stability: | Good Physical Stability |
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
21mm Factory Direct Akupanel And PET Felt Backing MDF Wood Veneer Acoustic Panel For Wall Decoration
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
21mm Akupanel Modern Style Wood Acoustic Panel MDF Soundproof Hotels Living Rooms Veneer Wall Panel
| Color: | Walnut/Oak/Others |
|---|---|
| Size: | 2400mm X 605mm/Customize |
| Thickness: | 21mm/11mm/13mm |
Meeting Room Wood Akupanel Walnut Oak Veneer Color Sound Absorbing Wood Panels
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Shape: | Rectangle |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Modern Interior Acoustic Wall Panels Akupanel Sound Proof Wall Panels For Hotel
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400*605mm, Other Size |
PET Wooden Akupanel Slats Soundproof Acoustic Wall Panels For Bedroom Decors
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Polyester Fiber Soundproof Wall Boards Wood Slat Acoustic Panels For Inner Decoration
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 600*600mm/ Customized |
Polyester Fiber Soundproof Wall Boards Wood Slat Acoustic Panels for Inner Decoration
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 600*600mm/ Customized |
Natural Bamboo Wood Akupanel Acoustic Wall Panels Building Materials Custom
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |


