All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ pet acoustic panel for home theater ] match 279 Products.
Acoustic Wall Panel Wood Slat Design Custom Color 240 X 60cm Factory Wholesale
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Size: | 2400x605mm |
21mm Interior Acoustic Slat Wood Panels Sound Insulation Wall Panelling
| Finish: | Veneer, Melamine, PVC |
|---|---|
| Color: | Walnut/Oak/Others |
| Size: | 2400/1200*605mm, Customized |
Akupanel 240 X 60 Cm Decorative Home Wall Wood Slat Sound Absorbing
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+Polyester Fiber |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |
1220*2440mmCustomizable Pattern-shaped Polyester Fiber Material Sound-absorbing Board 48 different colors, excellent sound absorption effect, easy and quick installation
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Glass fiber sound insulation cotton - Excellent sound insulation effect, safe and convenient
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Polyester fiber sound-absorbing board, soundproof material, recording studio, flame-retardant polyester felt, ceiling, wall panel
| Design Style: | Contemporary |
|---|---|
| Edge Type: | Beveled |
| Panel Size: | 2400*400mm / 2400*520mm / 2400*600mm |
Noise Depending Acoustic Fabric Panels Carved PET Polyester Fiber Soundproof Panel
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
Wooden Sound Absorbing Board The Ultimate Solution For Home Conference Room And Theater Professional Results Guaranteed
| Product Category: | Akupanel |
|---|---|
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
| Thickness: | 21mm, Other Thickness |
Indoor Polyester Acoustic Board PET Sound Absorbing Panels Hexagon For School Library
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Round Polyester Fiber Acoustic Soundproofing Panels PET Suspended Ceiling Acoustic Pads
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |


