All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ pet acoustic panel for home theater ] match 279 Products.
A fiberglass soft panel sound-absorbing board with fireproof function and a sound insulation effect of over 90%
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Polyester fiber panel 48 different colors are available for customizing patterns
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Modern 12-Pack Home Office White Self-Adhesive Acoustic Panels 30*30CM Soundproof Wall Panels for Hotel Soundproof Foam Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Wholesale Supplier Hexagon PET Sound Absorber Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
2025 100% Polyester Fiber Speech Clarity Improved with 36 Options
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Product Name: | 9mm PET Felt Acoustic Panel DIY Sound Aborbing Wall Board For KTV |
| Decorative Options: | Rich And Colorful, Different Color Surface Decorative Cloth For Choice |
3D Wood Or PVC Veneer MDF Wave Board Decorative Flexible Curly Bendable Curved Slat Acoustic Wall Panel Wall Akupanel
| Name: | Curved Wood Veneer Acoustic Panel |
|---|---|
| Standard Size: | 2400 X 600mm, Customized Size |
| Thickness: | 15/13mm, Other Thickness |
9mm 12mm PET Felt Acoustic Wall Panels Indoor Soundproofing Square Panels
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm |
2400 X 605mm Wood Akupanel Customizable For Home Conference Room Theater
| Wood Veneer Appeal: | Wood Veneer Finishes Grain Patterns |
|---|---|
| Specification: | ISO/ROHS |
| Size: | 2400*605/Cusomized |
3D Polyester Fiber Square Acoustic Wall Panels Sound Proofing Panels For Office
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Akupanel Wood Acoustic Wall Panels Soundproof Interior Decoration For Home Office Or Apartment
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |


