All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ pet acoustic panel for home theater ] match 279 Products.
Modern 3D design of sound-insulating hexagonal soundproof wall panels for sound insulation
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Europe Modern Wood Slat Acoustic Wall Panels For Interior Sound Absorption And Decoration
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Home Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
Decorative 3D MDF Wave Board with Wood Veneer - Curved, Flexible & Ideal for Acoustic Treatments
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |
Stylish 3D Wood Veneer on MDF Wave Panel Curved Flexible for Acoustic and Decorative Use
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |
Factory Customizable Wood Acoustic Wall Panels PET with Wood Finish Decoration
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET Baseboard |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |
Premium 3D Wood Veneer Flexible Curved MDF Wave Panel for Acoustic Wall Decor
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |
Slatted Acoustic Wall Panel With Customizable Veneer 240 X 60cm Factory Made
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Home Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+Polyester Fiber |
| Thickness: | 21/11/13/15mm |
Hexagonal Akupanel soundproof medium-density fiberboard wood veneer wall panel soundproof board soundproofing manufacturer
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Acoustic Wood Slat Wall Panels For Home Conference Room And Theater
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Customized Wooden Akupanel Acoustic Wall Panels For Home Conference Room Theater
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |


