All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ pet acoustic panel for home theater ] match 278 Products.
Recycled PET Acoustic Felt Panels Sound Absorbing Board Wall Ceiling Absorbing Panel
| Material: | 100% Recycled PET |
|---|---|
| Size: | 2400*600mm, Customized |
| Thickness: | 12mm, Other Thickness |
PET Sound Absorber Board: Lightweight and durable, factory-direct with outstanding quality
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Premium 3D Wood Veneer Flexible Curved MDF Wave Panel for Acoustic Wall Decor
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |
Reduce Reverberation Eliminate Noise Interference Sound Acoustic Panels
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Top Glass Fiber Long Term Stability and Reliability Sound Acoustic Panel in Professional Recording Studios
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
OEM Soundproof Acoustic Panel Polyester Fiber PET Acoustic Insolution Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
| Color: | 36 Options |
Stylish Square Acoustic Panels Polyester Fiber Sound Proof Insulation Board Customized
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Feature: | Highly Effective Sound Absorption |
| Decorative Options: | 36 Colors |
Customized PET Hexagon Acoustic Panel Noise Reduction For Commercial Spaces
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Color: | 36 Options |
| Certification: | ISO/SGS |
Custom Round PET Felt Acoustic Panels Acoustic Baffles For Restaurant Wall / Ceiling
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Acoustic Wood Slat Wall Panels For Home Conference Room And Theater
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |


