All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ pet acoustic panel for home theater ] match 279 Products.
10mm Architectural Hex Acoustic Panels Felt Sound Absorbing Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Felt Polyester Fiber Round Acoustic Panels Sound Absorbing Customized For Auditorium
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Soundproof Wall PET Acoustic Panels High Density Sound Dampening Panels Square
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
| Shape: | Rectangle/Customized |
Flexible Wood Panel Acoustic Panels For Restaurant Hall Wall
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |
Multi Color Sound Insulation Square Acoustic Panels Interior Wall Fireproof Acoustic Panel
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
PET Sound Absorber Board: Lightweight and durable, factory-direct with outstanding quality
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Wavy Wood Slat Acoustic Panel High Sound Absorption (NRC>0.85) For Hotel Lobby Decor & Sound Control Custom Shape
| Application: | Home/Conference Room/Lobby |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E1 |
| Size: | 2400/2700/3000 X 600mm/ Customized |
The PET material has excellent fireproof properties. The installation method is convenient and allows for customized patterns. It is also a soundproof board that can be joined together.
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Factory Price Modern Akupanel 3D Design PET Acoustic Slat Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Modern Design Soundproof Acoustic Panels Polyester Fiber Absorption Wall Panels PET Slat Panel 90% Noise Reduction Eco-Friendly
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |


