All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ pet acoustic panel for home theater ] match 279 Products.
Soundproofing Oak Akustik Panels Wall Decor Interior With Sound Absorption Coefficient 0.86-0.95
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Wooden Acoustic MDF Composite Akupanel Wall Interior Decoration Akustik Panel
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Indoor Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Thickness: | 21mm, Other Thickness |
A kind of wooden soundproof board with multiple sizes available for customization and excellent sound absorption effect
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Upgrade Projects Home / Conference Room / Theater Soundproofing Akupanel Wooden Slat Acoustic Wall Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Modern Acoustic Wood Veneer Panel Akupanel PET Soundproofing For Hotel
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
China Standard Factory Reasonable Price Wooden Acoustic Slat Wall Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Acoustic Wood Panel Wall PVC Veneer MDF PET Soundproof Slatted Laminated for Living Room Hall and Studio
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Deals B2B Exclusive PVC Wood Akupanel Acoustic Wall Panels Grade E0 Environmental Protection Soundproofing
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
21mm Thickness Hexagon Wood Wall Panels Akustik Panel Holz Akupanel For Wall Ceiling
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Wooden Grille Akupanel Authentic Wood Veneer Finishes Interior Decoration Wall Panel
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Size: | 2400*605mm, Other Size |
| Thickness: | 21/11/13mm/Customized |


