All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ pet acoustic sound proof panels ] match 76 Products.
3D Wood And MDF Slat Wave Board Decorative Flexible Curly Bendable Curved Slat Acoustic Wall Panel
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 15/13mm, Other Thickness |
Hexagonal Akupanel soundproof medium-density fiberboard wood veneer wall panel soundproof board soundproofing manufacturer
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Acoustic Wall Panels PVC Veneer MDF PET Soundproof Slatted Laminated
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
High End Spaces Sound Acoustic Panel for Ultimate Acoustic Experience Fireproof sound absorption provides an excellent experience
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Safe Eco Friendly E1 Environmental Protection Level PET Sound-Absorbing Board for Health and Well-Being
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Innovative Natural 11mm Acoustic Slat Wood Wall Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Achieve Perfect Sound Sound Acoustic Panel For Professional Recording Studios And Performance Spaces
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Wood Veneer+Polyester Acoustic Panels Precision-cut Edges Custom Sizes/Wood Colors Available A1/B1 Fire-rated
| Type: | PET Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | Veneer+Polyester |
| Color: | Various Colors Available |
Wholesale Modern Design Soundproof Acoustic Panels 90% Noise Reduction Eco-Friendly Polyester Fiber PET Slat Panel for Office
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Anti Collision Sound Absorbing Board Flame Retardant Soundproof Art Panels 25/50mm
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |


