All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ pet acoustic sound proof panels ] match 76 Products.
Polyester Felt Hexagonal Acoustic Wall Panels Sound Proofing Panels For Office
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
3D Polyester Fiber Square Acoustic Wall Panels Sound Proofing Panels For Office
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Smooth Wooden Sound Proof Panels For Home Conference Room Theater
| Thickness: | 21/11/13mm/Customized |
|---|---|
| Sound Absorption Coefficient: | 0.86-0.95 |
| Uncompromising Quality And Craftsmanship: | Meticulously Crafted From High-grade Materials With Attention To Detail |
Raw Wood Color PVC Veneer Hexagon Sound Proof Panels
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | Customized |
PET Hollow Out Carved Acoustic Panels For Soundproofing Glue Installation Customized
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
PET Polyester Fiber Square Acoustic Panels Noise Retardant Sound Proof Panels For Office
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Polyester Fiber Carved Wall Soundproof Acoustic Sound Proofing Boards
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
2750 X 320 Wood Slat Ceiling Wood Slate Acoustic Panel Acoustic Panels Acoustic Sound Proof Panels
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
European Standard 2440 * 1220mm Polyester Soundproof Wall Panels PET Felt Sound Proof Absorbing Acoustic Panel
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Tailored Customized Sound Absorbing Panels PET MDF
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |


