All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ polyester square sound panels ] match 115 Products.
Sound Absorbing DIY PET Acoustic Wall Panel Sound Proofing Polyester Fiber For Cinema Office
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
| Size: | 2420*1220/1200*600mm, Other Size |
9mm 12mm Acoustic PET Felt Panels Soundproofing Wall Decor Recording Room Board
| Name: | PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
High NRC ≥0.85 Polyester Acoustic Panel for Noise Reduction E1 Grade Low Formaldehyde Polyester Acoustic Panels
| Size: | 2420*1220mm |
|---|---|
| Thickness: | 9/12/15mm |
| Color: | Various Colors Available |
Sound Acoustic Panel For Tailored Acoustic Solutions In Various Settings And Users
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Custom Sound Acoustic Panel Perfectly Customized for Individual Space and Acoustic Requirements
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
3D Polyester Fiber Square Acoustic Wall Panels Sound Proofing Panels For Office
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Polyester Fiber Acoustic Square Panels Sound Absorbing Acoustic Sound Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Polyester Fiber Acoustic Square Panels Felt Sound Dampening Wall Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Polyester Fiber Decorative Acoustic Hexagon Panels For Walls Sound Absorbing
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Commercial Spaces: | In Offices, Meeting Rooms, Restaurants, And Cafes, These Panels Reduce Noise Distractions And Create A More Comfortable Environment For Both Employees And Customers. Their Modern Design Adds An Attractive And Functional Element To Any Commercial Space. |
Residential PET Noise Reduction Acoustic Panels Sound Absorbing For Home Theaters
| Wide Range Of Colors: | Choose From A Variety Of Color Options To Match Or Contrast Your Decor. With Vibrant Shades And Neutral Tones Available, You Can Easily Customize The Panels To Fit The Aesthetic Of Any Room, Whether You’re Designing For A Modern Office, A Vibrant Studio, O |
|---|---|
| Sustainability: | E0 |
| Size: | Customized |


