All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ polyester square sound panels ] match 115 Products.
Improved Speech Clarity 2025 Strong Flame Resistance Fire Retardant Shortened Reverberation Time
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
|---|---|
| Dimensional Stability: | Good Physical Stability |
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
Colorful Flat Sound Proof Acoustic Panel PET Fire Retardant Studio Soundproofing Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Glass fiber sound insulation cotton - Excellent sound insulation effect, safe and convenient
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Fabric Wrapped PET Acoustical Wall Panels Hotel
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
High End Spaces Sound Acoustic Panel for Ultimate Acoustic Experience Fireproof sound absorption provides an excellent experience
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Soundproof 3D Acoustic Wall Panels Fabric Wrapped Glass Fiber Sound Absorbing Panel
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
ROHS ISO Certified Acoustic Wood Slat Panels Sound Absorption Customized
| Key Features: | Superior Sound Absorption, Fire-Resistant, Thermal Insulation, Moisture Resistance, Anti-Bacterial Design, Durability & Smooth Finish, Lightweight & Easy To Handle, Modern Aesthetic, Eco-Conscious Material |
|---|---|
| Fabric Cover Options: | 36 |
| Size: | 1200*600mm/Customized |
Sound Absorption Fabric Acoustic Panel Eco Friendly Grade E1 Noise Reduction Fabric
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
|---|---|
| Fabric Cover Options: | 36 |
| Environmental Protection: | E1 |
Customized 1200x600mm Fabric Acoustic Panel Sound Absorption Fire Resistant
| Shape: | Rectangle |
|---|---|
| Material: | Fiberglass, Polyester Fiber |
| Size: | 1200*600mm/Customized |
Wholesale Supplier Hexagon Polyester Fiber Customized Acoustic Panels Sound Absorbing Felt Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |


