All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ soundproof acoustic panel polyester fiber ] match 136 Products.
Modern PET Soundproof 3D Acoustic Wall Panel With Artistic Shapes Felt Wall Panel
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Soundproof 3D Acoustic Wall Panels Fabric Wrapped Glass Fiber Sound Absorbing Panel
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Custom Wood Slat Wall Panel Soundproof Decorative Acoustic Treatment Supplier
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Home Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+Polyester Fiber |
| Veneer Material: | Technical Wood |
Felt Wall Panels Fireproof Fabrics Acoustic Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Soft Decorative Acoustic Sound Panels Soundproof Fabric Wrapped Noise Control Wall Panels
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Polyester Sound Absorbing Board Print World Map
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
Customized Acoustic Sound Absorbing Polyester Panels In Residential Applications
| Warranty: | 3 Years |
|---|---|
| Installation: | Glue |
| Residential Applications: | These Panels Are Ideal For Home Theaters, Living Rooms, Or Home Offices, Where Both Sound Quality And Style Are Important. They Help Minimize Noise While Adding A Contemporary Design Feature To Your Home Decor. |
Multi Function Colorful Hexagon Sound Absorbing Panels PET Acoustic Sound Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Cinema Hotel Fabric Wrapped Fiberglass Panels Soundproof Decorative Acoustic Wall Panel
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
PET Acoustic Noise Cancelling Panels Felt Sound Absorption Wall Panel 1650gsm 1800gsm
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |


