All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ soundproof acoustic panel polyester fiber ] match 136 Products.
Fireproof 100% Polyester Fiber Sound-absorbing Board Wholesale Soundproof Wall Panels Felt Sound Absorbing Board PET Acoustic Panels
| Design Style: | Contemporary |
|---|---|
| Edge Type: | Beveled |
| Panel Size: | 2400*400mm / 2400*520mm / 2400*600mm |
Wavy Wood Slat Acoustic Panel High Sound Absorption (NRC>0.85) For Hotel Lobby Decor & Sound Control Custom Shape
| Application: | Home/Conference Room/Lobby |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E1 |
| Size: | 2400/2700/3000 X 600mm/ Customized |
Anti Collision Sound Absorbing Board Flame Retardant Soundproof Art Panels 25/50mm
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Hexagon Polyester Fiber Acoustic Panel Wall Panels Interior Home Decoration
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | Customized |
PVC Veneer Hexagon Felt Polyester Fiber Sound Absorbing Board
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | 30*25.4cm Or Customized |
9mm PET Square Acoustic Panels Soundproof Felt Acoustic Wall Panels For Office Home
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Feature: | Highly Effective Sound Absorption |
| Decorative Options: | 36 Colors |
Customized Fabric Wrapped Acoustic Panels 1200x600mm Sound Absorption
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
|---|---|
| Function: | Highly Sound Absorption |
| Fabric Cover Options: | 36 |
Lightweight Fabric Acoustic Panel Eco friendly Fire Retardant B1
| Size: | 1200*600mm/Customized |
|---|---|
| Fabric Color: | Various |
| Key Features: | Superior Sound Absorption, Fire-Resistant, Thermal Insulation, Moisture Resistance, Anti-Bacterial Design, Durability & Smooth Finish, Lightweight & Easy To Handle, Modern Aesthetic, Eco-Conscious Material |
10mm PET Wood Veneer Acoustic Panels Slat Composite Acoustic Wall Panel No MDF
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | Customized |
Polyester fiber sound-absorbing board, soundproof material, recording studio, flame-retardant polyester felt, ceiling, wall panel
| Design Style: | Contemporary |
|---|---|
| Edge Type: | Beveled |
| Panel Size: | 2400*400mm / 2400*520mm / 2400*600mm |


