All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ square acoustic panels custom ] match 142 Products.
Highly Effective Sound Absorption 100% PET Acoustic Panel Coverage Efficiency Felt Acoustic Panel
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Color: | 36 Options |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Factory Good Quality Material 100% Polyester Fiber Acoustic Panel Sound Proofing Acoustic Panel For Wall
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Customized Fabric Acoustic Panel Rectangle Fabric Sound Absorbing Panels
| Shape: | Rectangle |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Function: | Highly Sound Absorption |
European Standard 2440 * 1220mm Polyester Soundproof Wall Panels PET Felt Sound Proof Absorbing Acoustic Panel
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Highly Effective Sound Absorption Acoustic Wall Panel for Low Frequency Spectrum Performance Improvement
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
|---|---|
| Density: | 1800gsm |
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
Excellent Heat Insulation 9mm Pet Felt Acoustic Panel 1-3kg Per Square Meter
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
Reduce Reverberation Eliminate Noise Interference Sound Acoustic Panels
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
High End Spaces Sound Acoustic Panel for Ultimate Acoustic Experience Fireproof sound absorption provides an excellent experience
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Top Glass Fiber Long Term Stability and Reliability Sound Acoustic Panel in Professional Recording Studios
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Sound Acoustic Panel For Tailored Acoustic Solutions In Various Settings And Users
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |


