All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ square acoustic panels custom ] match 142 Products.
Quiet Comfortable Solution 0.9 Nrc Pet Sound Acoustic Panel For High End Commercial Places
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
0.85 Average Sound Absorption Coefficient Pet Sound Acoustic Panel For Quiet Comfortable Communication In High End Commercial Places
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Fire Resistant Fabric Covered Acoustic Panel Suitable for Public Buildings Hotels Restaurants and Healthcare Facilities
| Packaging Details: | Carton,Coating |
|---|---|
| Delivery Time: | 5-14Days |
| Payment Terms: | T/T |
Customized 1200x600mm Fabric Acoustic Panel Sound Absorption Fire Resistant
| Shape: | Rectangle |
|---|---|
| Material: | Fiberglass, Polyester Fiber |
| Size: | 1200*600mm/Customized |
Lightweight Fabric Acoustic Panel Eco friendly Fire Retardant B1
| Size: | 1200*600mm/Customized |
|---|---|
| Fabric Color: | Various |
| Key Features: | Superior Sound Absorption, Fire-Resistant, Thermal Insulation, Moisture Resistance, Anti-Bacterial Design, Durability & Smooth Finish, Lightweight & Easy To Handle, Modern Aesthetic, Eco-Conscious Material |
3D Polyester Fiber Square Acoustic Wall Panels Sound Proofing Panels For Office
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Customized Fabric Wrapped Acoustic Panels 1200x600mm Sound Absorption
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
|---|---|
| Function: | Highly Sound Absorption |
| Fabric Cover Options: | 36 |
Sound Absorption Fabric Acoustic Panel Eco Friendly Grade E1 Noise Reduction Fabric
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
|---|---|
| Fabric Cover Options: | 36 |
| Environmental Protection: | E1 |
Sound Absorption Fabric Acoustic Panel For Wall Metal Panel ROHS ISO Certification
| Eco-friendly: | Grade E1 |
|---|---|
| Function: | Highly Sound Absorption |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
PET Board Polyester Acoustic Square Sound Panels Office Sound Proofing Boards For Walls
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |


