All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ 12mm felt acoustic wall panels ] match 43 Products.
Office Felt Acoustic Panels For Walls And Ceilings 2420x1220mm Customized
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
European Standard 2440 * 1220mm Polyester Soundproof Wall Panels PET Felt Sound Proof Absorbing Acoustic Panel
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
9mm PET Soundproof Wall Panels Polyester Fiber Felt Sound Absorb Acoustic Panel
| Material: | 100% Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
10mm Architectural Hex Acoustic Panels Felt Sound Absorbing Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
9mm 12mm Hexagon Acoustic Panel Pet Felt Eco Tile Wall Sound Absorption Baffles
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
9mm 12mm Polyester Fiber PET Acoustic Wall And Ceiling Panels Soundproof For Home Theater
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Modern Design 9mm Carved PET Acoustic Felt Sheet Wall Panel For Office & Hotel
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
Custom 12mm Polyester Fiber Acoustic Panels Eco Friendly Sound Absorbing Wall Panels
| Name: | PET Felt Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
12mm Indoor Decorative Pet Felt Polyester Fiber Acoustic Hexagon Soundproof Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Custom Patterned PET Polyester Felt Sound Absorbing Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |


