All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ 12mm felt acoustic wall panels ] match 43 Products.
9mm 12mm PET Felt Acoustic Wall Panels Indoor Soundproofing Square Panels
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm |
9mm PET Square Acoustic Panels Soundproof Felt Acoustic Wall Panels For Office Home
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Feature: | Highly Effective Sound Absorption |
| Decorative Options: | 36 Colors |
Recycled PET Acoustic Wall Panels 9mm Soundproof Polyester Fiber Boards For Interior Design
| Name: | PET Felt Acoustic Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | Choose From Our Color Chart |
Carving Felt Acoustic PET Panel Polyester Fiber Wall Board
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
Modern PET Soundproof 3D Acoustic Wall Panel With Artistic Shapes Felt Wall Panel
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Polyester Felt Hexagonal Acoustic Wall Panels Sound Proofing Panels For Office
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Highly Effective Sound Absorption Acoustic Wall Panel for Low Frequency Spectrum Performance Improvement
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
|---|---|
| Density: | 1800gsm |
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
Excellent Heat Insulation 9mm Pet Felt Acoustic Panel 1-3kg Per Square Meter
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
Custom Round PET Felt Acoustic Panels Acoustic Baffles For Restaurant Wall / Ceiling
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Polyester Felt Acoustic Room Divider Panels PET Portable Soundproof Office Partition Walls
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm |


