All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ 12mm felt acoustic wall panels ] match 43 Products.
Improved Speech Clarity 2025 Strong Flame Resistance Fire Retardant Shortened Reverberation Time
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
|---|---|
| Dimensional Stability: | Good Physical Stability |
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
Fire Retardant Eco Friendly Square Acoustic Panels Noise Absorption Sound Proof Boards
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Customized PET Square Acoustic Panels Sound Absorption For Cinema Recording Room
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
|---|---|
| Sound Absorption Effect: | Better Sound Absorption Effect On Daily Noise Of 125-4000Hz |
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
Recycled PET Acoustic Felt Panels Sound Absorbing Board Wall Ceiling Absorbing Panel
| Material: | 100% Recycled PET |
|---|---|
| Size: | 2400*600mm, Customized |
| Thickness: | 12mm, Other Thickness |
Felt Polyester Fiber Round Acoustic Panels Sound Absorbing Customized For Auditorium
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Eco Friendly Wood Acoustic Panels Noise Absorption for Stylish Interiors
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET Baseboard |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |
10mm Hexagon Acoustic Panel Felt PET Sound Absorbing Panels For Home Office Classroom
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Carved Hot Selling Good Quality Felt Soundproof Decorative PET Sound Absorbing Acoustic Panels
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
Customized Pattern PET Acoustic Panel Recyclable Acoustic Panels Sound Absorption
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
Custom CNC- Carved PET Fiber Acoustic Panels For Decorative Wall And Sound Control
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |


