All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels pet ] match 368 Products.
Oak Soundproof Acoustic Slat Wood Wall Panels For Conference Room
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Custom Wood Slat Wall Panel Soundproof Decorative Acoustic Treatment Supplier
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Home Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+Polyester Fiber |
| Veneer Material: | Technical Wood |
Soundproofing Wood Akupanel Easy Installation Sound Absorbing Wall Panel Customized
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Acoustic Wood Panels Veneer Sound Insulation
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
3D Wood Or PVC Veneer MDF Wave Board Decorative Flexible Curly Bendable Curved Slat Acoustic Wall Panel Wall Akupanel
| Name: | Curved Wood Veneer Acoustic Panel |
|---|---|
| Standard Size: | 2400 X 600mm, Customized Size |
| Thickness: | 15/13mm, Other Thickness |
Acoustic Wood Wall Panels 3D Sound Dampening Panels Wall Decoration Walnut Oak Colors
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Samples |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Veneer Material: | Techwood, PVC, Natrual Wood |
1220*2440mmCustomizable Pattern-shaped Polyester Fiber Material Sound-absorbing Board 48 different colors, excellent sound absorption effect, easy and quick installation
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Glass fiber sound insulation cotton - Excellent sound insulation effect, safe and convenient
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
PET Acoustic Noise Cancelling Panels Felt Sound Absorption Wall Panel 1650gsm 1800gsm
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
9mm 12mm PET Felt Acoustic Wall Panels Indoor Soundproofing Square Panels
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm |


