All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ customized acoustic panels pet ] match 368 Products.
Modern Wooden Akupanel Hotel Studio Acoustic Panels 3D Soundproof Veneer Finish
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Wood Grain Slat Acoustic Panel Integrated Sound Absorption Noise Solutions for Contemporary Interiors
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET Baseboard |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |
Wood Veneer+Polyester Acoustic Panels Precision-cut Edges Custom Sizes/Wood Colors Available A1/B1 Fire-rated
| Type: | PET Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | Veneer+Polyester |
| Color: | Various Colors Available |
Veneer MDF Akupanel Slat Wall Panel Sound Proof Slatted Wood Acoustic Panels
| Features: | Easy To Install, Durable |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color |
| Application: | Indoor |
Customized Wood Akupanel Acoustic Panel Wood Wool Veneer Slats Akupanel
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Soundproofing Acoustic Panels Wood Slats Wood Oak Sound Absorbing Board
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Quiet Comfortable Solution 0.9 Nrc Pet Sound Acoustic Panel For High End Commercial Places
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
0.85 Average Sound Absorption Coefficient Pet Sound Acoustic Panel For Quiet Comfortable Communication In High End Commercial Places
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Polyester Fiber Soundproof Wall Boards and Wood Slat Acoustic Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 600*600mm/ Customized |
Akupanel Soundproof Wood Wall Panels Easy Install Custom Acoustic Options
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |


