All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ mdf acoustic panels for living room ] match 137 Products.
Fireproof Tailored Sound Acoustic Panel Customized Solutions
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Wood Veneer+Polyester Acoustic Panels Precision-cut Edges Custom Sizes/Wood Colors Available A1/B1 Fire-rated
| Type: | PET Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | Veneer+Polyester |
| Color: | Various Colors Available |
Curved Wavy Wood Acoustic Panel Interior Decoration
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |
Sound Absorbing MDF Wood Akupanel Soundproof Slat Wall Acoustic Panel Customizable
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Custom Sound Proof Wood Akupanel Veneer Oak Slatted Wall Acoustic Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Modern Wooden Akupanel Hotel Studio Acoustic Panels 3D Soundproof Veneer Finish
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Customized Wood Akupanel Acoustic Panel Wood Wool Veneer Slats Akupanel
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Flexible Wood Panel Acoustic Panels For Restaurant Hall Wall
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |
Soundproofing Acoustic Panels Wood Slats Wood Oak Sound Absorbing Board
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
A sound-insulating wooden panel that can be used in various scenarios such as living rooms, bedrooms and schools.
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |


