All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ mdf acoustic panels for living room ] match 137 Products.
Sound Absorb MDF Wood Akupanel Soundproof Acoustic Slat Wall Panel For Conference Rooms
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Sound Proof Acoustic Wooden Acoustic Slat Wall Panel 13mm
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
21mm Factory Direct Akupanel And PET Felt Backing MDF Wood Veneer Acoustic Panel For Wall Decoration
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Acoustic Wood Slat Wall Panels For Home Conference Room And Theater
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
PET Wooden Acoustic Slat Panels MDF Veneer Modern Soundproof Acoustic Wall Panel
| Finish: | Veneer, Melamine, PVC |
|---|---|
| Color: | Walnut/Oak/Others |
| Size: | 2400/1200*605mm, Customized |
Foldable Wood Slat Acoustic Wall Panel Modern Minimalist Medium-density Fiberboard Highly Effective Sound Graphic Design
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color |
| Size: | Customized |
Decorative MDF Wood Grille Panel With Veneer Finish For Stylish Acoustic Treatment
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
A Wood Strip Grille Sound-absorbing Panel Made of PET + MDF + Veneer Material with an NRC Value Ranging From 0.85 to 0.95
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Indoor Wood Slat Sound Absorbing Panels For Offices Homes And Studios Acoustic Environment
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Size: | 2400x605mm |
Wood Premium Acoustic Wall Panels for Home Office and Commercial Use
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET Baseboard |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |


