All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ mdf acoustic panels for living room ] match 137 Products.
2750 x 320 Modern Design Decorative Wooden Slat Wall Panel MDF Acoustic Panels for Bedhead Akupanel for Hotel Living Room
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
Interior Wooden Slatted MDF Acoustic Panels For Soundproof Wall And Ceiling
| Finish: | Veneer, Melamine, PVC |
|---|---|
| Color: | Walnut/Oak/Others |
| Size: | 2400/1200*605mm, Customized |
Wood Strip Sound Absorbing Panel For Studio Living Room Wall Decor Veneer MDF Background Soundproof Grille
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
Stylish 3D Wood Veneer on MDF Wave Panel Curved Flexible for Acoustic and Decorative Use
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |
300 X 600 Mm Wood Acoustic Panels Oak Soundproof Wall Panels Interior Decoration For Home Office
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood, PVC |
Customized Solid Wood MDF Acoustic Panels With Modern Wooden Slat Design Soundproof With Veneer Finish Hotels Studios Gyms Halls
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Linear Wood Acoustic Panels Fast Installation Home Office Theater Wall Decoration
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET Baseboard |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |
Factory Price Wood Acoustic Panels Easy Installation Home Office Cinema Sound Absorption
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Techwood Veneer+MDF+PET |
| Standard Size: | 240/270/280/300*60, 275*32, Or Customize |
Veneer MDF Akupanel Slat Wall Panel Sound Proof Slatted Wood Acoustic Panels
| Features: | Easy To Install, Durable |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color |
| Application: | Indoor |
Wholesale Decorative Wood Slat Acoustic Panels with PET Backing for Walls and Ceilings
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Size: | 2400x605mm |


