All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ office acoustic felt wall panels ] match 133 Products.
Felt Wall Panels Fireproof Fabrics Acoustic Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
9mm PET Soundproof Wall Panels Polyester Fiber Felt Sound Absorb Acoustic Panel
| Material: | 100% Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Akupanel Wall Panels Soundproof Easy Installation Personalized Acoustic Choices
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
12mm Indoor Decorative Pet Felt Polyester Fiber Acoustic Hexagon Soundproof Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Polyester Fiber Sound Absorbing Wall Panel Soundproofing PET Felt Sound Insulation
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Recycled PET Acoustic Wall Panels 9mm Soundproof Polyester Fiber Boards For Interior Design
| Name: | PET Felt Acoustic Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | Choose From Our Color Chart |
9mm PET Square Acoustic Panels Soundproof Felt Acoustic Wall Panels For Office Home
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Feature: | Highly Effective Sound Absorption |
| Decorative Options: | 36 Colors |
9mm 12mm PET Felt Acoustic Wall Panels Indoor Soundproofing Square Panels
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm |
Wood Sound Absorbing Slatted Wall Panels PET Felt MDF Core Office Home Decoration
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET Baseboard |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |
Recycled PET Acoustic Felt Panels Sound Absorbing Board Wall Ceiling Absorbing Panel
| Material: | 100% Recycled PET |
|---|---|
| Size: | 2400*600mm, Customized |
| Thickness: | 12mm, Other Thickness |


