All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ office acoustic felt wall panels ] match 133 Products.
Highly Effective Sound Absorption Acoustic Wall Panel for Low Frequency Spectrum Performance Improvement
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
|---|---|
| Density: | 1800gsm |
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
European Standard 2440 * 1220mm Polyester Soundproof Wall Panels PET Felt Sound Proof Absorbing Acoustic Panel
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Custom 12mm Polyester Fiber Acoustic Panels Eco Friendly Sound Absorbing Wall Panels
| Name: | PET Felt Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
Akupanel Soundproof Panels For Walls Simple Setup Personalized Acoustics
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
2750 X 320 Wood Slat Ceiling Wood Slate Acoustic Panel Acoustic Panels Acoustic Sound Proof Panels
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
Akupanel Soundproof Wood Panels Effortless Assembly Customizable Acoustic Fixes
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
Office Felt Acoustic Panels For Walls And Ceilings 2420x1220mm Customized
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Soundproof Wall PET Acoustic Panels High Density Sound Dampening Panels Square
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
| Shape: | Rectangle/Customized |
Wood Flexible Curved Slatted Wall Cladding Panel For Interior Noise Control Natural Wood Aesthetics
| Product Name: | Flexible Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Size: | 2400x600mm, Customized Size |
| Veneer Material: | TechWood, PVC, Natural Wood |
Polyester Fiber Acoustic Square Panels Felt Sound Dampening Wall Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |


