All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ office acoustic felt wall panels ] match 133 Products.
Cinema KTV Fabric Acoustic Panel Anti Collision Decorative Sound Absorbing Wall Panels
| Material: | Fiberglass+Fabric |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Fabric Wrapped Wall Panel Fiberglass Core Acoustic Panels for Professional Sound Control Solutions
| Material: | Fiberglass, Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*600mm, 600*300mm Orother Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Fabric Wrapped Acousitc Panel Indoor Wall Panel Fiberglass For Cinema Home Hotel Professional Sound Control
| Material: | Fiberglass, Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*600mm, 600*300mm Or Other Size |
| Thickness: | 25/30/50mm |
Soft Thick Fabric Acoustic Wall Panels Noise Reduction Eco Friendly
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Fabric Wave Curved Acoustic Wall Panels Fiberglass Highly Sound Absorption
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Soft Decorative Acoustic Sound Panels Soundproof Fabric Wrapped Noise Control Wall Panels
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Soundproof 3D Acoustic Wall Panels Fabric Wrapped Glass Fiber Sound Absorbing Panel
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Fireproof 100% Polyester Fiber Sound-absorbing Board Wholesale Soundproof Wall Panels Felt Sound Absorbing Board PET Acoustic Panels
| Design Style: | Contemporary |
|---|---|
| Edge Type: | Beveled |
| Panel Size: | 2400*400mm / 2400*520mm / 2400*600mm |
Polyester fiber sound-absorbing board, soundproof material, recording studio, flame-retardant polyester felt, ceiling, wall panel
| Design Style: | Contemporary |
|---|---|
| Edge Type: | Beveled |
| Panel Size: | 2400*400mm / 2400*520mm / 2400*600mm |
Polyester Felt Hexagonal Acoustic Wall Panels Sound Proofing Panels For Office
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |


