All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ office acoustic felt wall panels ] match 133 Products.
2750 x 320 Akupanel Wood Strip Slats Panel Decorative Indoor Sound Insulation Wall Board For Home
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
Akupanel Wall Soundproofing Panels Smooth Setup Custom Acoustic Answers
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
Akupanel Wood Wall Soundproof Panels Effortless Fit Tailored Acoustic Designs
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
Akupanel Wood Soundproof Panels For Walls Quick Fit Custom Acoustic Innovations
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
Excellent Heat Insulation 9mm Pet Felt Acoustic Panel 1-3kg Per Square Meter
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
Soundproof 9mm PET Felt Acoustic Panels Acoustic Hexagon For Wall Covering And Decoration
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
| Decorative Options: | Rich And Colorful, Different Color Surface Decorative Cloth For Choice |
PVC Veneer Hexagon Felt Polyester Fiber Sound Absorbing Board
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | 30*25.4cm Or Customized |
High Density Acoustic Panels Soundproof Felt Stylish Pattern Design Flame Resistant Wall Decor
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Color: | Choose From Our Color Chart |
| Size: | 2420*1220/1200*600mm, Other Size |
Custom Round PET Felt Acoustic Panels Acoustic Baffles For Restaurant Wall / Ceiling
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Custom Patterned PET Polyester Felt Sound Absorbing Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |


