All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ office acoustic felt wall panels ] match 133 Products.
High Density Fabric Acoustic Panel Decorative Sound Absorption Panel For KTV Room Theatre
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Decorative MDF Wood Grille Panel With Veneer Finish For Stylish Acoustic Treatment
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
Factory Good Quality Material 100% Polyester Fiber Acoustic Panel Sound Proofing Acoustic Panel For Wall
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Akupanel 240 X 60 Cm Decorative Home Wall Wood Slat Sound Absorbing
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+Polyester Fiber |
| Veneer: | Technical Wood, Cutomized Color |
2750 X 320 Wooden Slat Acoustic Panel For Wall And Ceiling Sound Absorption Reduce Noise
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
Customized PET Square Acoustic Panels Sound Absorption For Cinema Recording Room
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
|---|---|
| Sound Absorption Effect: | Better Sound Absorption Effect On Daily Noise Of 125-4000Hz |
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
Decorative Wood Slat Acoustic Panel Sound Absorbing 240 X 60cm 4pcs Per Carton
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Ofiice Home Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+Polyester Fiber |
| Veneer Material: | Technical Wood |
Cinema Sound Absorbing Fabric Panels Wall Decorative Sound Proof Panels
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Customized PET Felt Hexagon Acoustic Panel Sound Absorbing And Wall Decor
| Material: | Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Certification: | ISO/SGS |
Felt Polyester Fiber Round Acoustic Panels Sound Absorbing Customized For Auditorium
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |


