All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ office acoustic felt wall panels ] match 133 Products.
Custom CNC- Carved PET Fiber Acoustic Panels For Decorative Wall And Sound Control
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
Decorative CNC-Carved PET Acoustic Panels With Custom Patterns And 3D Surfaces
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
Hollow Out 100% Pet Felt Acoustic Panel Art Soundproof Wall Art Panel 3D Model Design Capable
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
2025 100% Polyester Fiber Speech Clarity Improved with 36 Options
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Product Name: | 9mm PET Felt Acoustic Panel DIY Sound Aborbing Wall Board For KTV |
| Decorative Options: | Rich And Colorful, Different Color Surface Decorative Cloth For Choice |
CNC Engraved Polyester Fiber Acoustic Panels With Decorative Patterns For Wall Use
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
Decorative Engraved PET Fiber Acoustic Panels For Interior Wall Sound Absorption
| Name: | Carved PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
Wooden Acoustic MDF Composite Akupanel Wall Interior Decoration Akustik Panel
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Indoor Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Thickness: | 21mm, Other Thickness |
2400 X 600 Wood Slat Wall Wood Slat Grooved Acoustic Panel Sound Proof Board
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
21mm Factory Direct Akupanel And PET Felt Backing MDF Wood Veneer Acoustic Panel For Wall Decoration
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
A sound-insulating wooden panel that can be used in various scenarios such as living rooms, bedrooms and schools.
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |


