All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ office acoustic felt wall panels ] match 133 Products.
12mm Sound Absorbing Panels Dense Acoustic Panels Echo Noise Reducing Sound Panels Tackable Studio Panels For Wall Ceiling Acoustic Treatment
| Name: | PET Felt Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
Linear Timber Slat Soundproof Panel For Office Ceiling Wall With Fast Installation
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Size: | 2400x600x21mm |
| Veneer Material: | Wood, PVC |
Fire Retardant Eco Friendly Square Acoustic Panels Noise Absorption Sound Proof Boards
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Eco Friendly Polyester Fiber Acoustic Panels For Modern Interior Design Adhesive PET
| Name: | PET Felt Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
Improved Speech Clarity 2025 Strong Flame Resistance Fire Retardant Shortened Reverberation Time
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
|---|---|
| Dimensional Stability: | Good Physical Stability |
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
9mm 12mm Polyester Fiber PET Acoustic Wall And Ceiling Panels Soundproof For Home Theater
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
25mm Fiberglass Ceiling Mounted Acoustic Panels Felt Cloud Hanging Baffles Sound Absorption
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |
PET Felt Square Acoustic Panels 9mm Sound Aborbing Wall Board For KTV
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
| Color: | 36 Options |
Soft Fiberglass Fabric Acoustic Panel Soundproofing Wall Sound Reduction Fabric
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Architectural Wood Slat Acoustic Panels for Commercial and Residential Spaces
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel Akupanel |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood, PVC |


