All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ polyester fiber square acoustic wall panels ] match 84 Products.
Fireproof 100% Polyester Fiber Sound-absorbing Board Wholesale Soundproof Wall Panels Felt Sound Absorbing Board PET Acoustic Panels
| Design Style: | Contemporary |
|---|---|
| Edge Type: | Beveled |
| Panel Size: | 2400*400mm / 2400*520mm / 2400*600mm |
A wooden soundproof panel made from polyester fibers and wood boards, with a soundproofing effect exceeding 90%.
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Veneer Color: | Walnut/Oak/Other Wood Colors |
| PET Color: | Black/Others |
Polyester fiber sound-absorbing board, soundproof material, recording studio, flame-retardant polyester felt, ceiling, wall panel
| Design Style: | Contemporary |
|---|---|
| Edge Type: | Beveled |
| Panel Size: | 2400*400mm / 2400*520mm / 2400*600mm |
Low Frequency Spectrum Acoustic Panel Board with Highly Effective Sound Absorption Applications
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Feature: | Highly Effective Sound Absorption |
| Fire Retardant: | Strong Flame Resistance |
9mm 12mm Acoustic PET Felt Panels Soundproofing Wall Decor Recording Room Board
| Name: | PET Sound Absorbing Wall Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Colors Available |
PET Acoustic Decorative Soundproofing Panels Sound Absorption Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
ROHS ISO Certified Acoustic Wood Slat Panels Sound Absorption Customized
| Key Features: | Superior Sound Absorption, Fire-Resistant, Thermal Insulation, Moisture Resistance, Anti-Bacterial Design, Durability & Smooth Finish, Lightweight & Easy To Handle, Modern Aesthetic, Eco-Conscious Material |
|---|---|
| Fabric Cover Options: | 36 |
| Size: | 1200*600mm/Customized |
Customized 1200x600mm Fabric Acoustic Panel Sound Absorption Fire Resistant
| Shape: | Rectangle |
|---|---|
| Material: | Fiberglass, Polyester Fiber |
| Size: | 1200*600mm/Customized |
Customized Fabric Acoustic Panel Rectangle Fabric Sound Absorbing Panels
| Shape: | Rectangle |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Function: | Highly Sound Absorption |
High Density Fabric Wrapped Sound Panels Acoustic Sound Insulation Board For Walls
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |


