All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ square acoustic panels custom ] match 142 Products.
Soundproof Wall PET Acoustic Panels High Density Sound Dampening Panels Square
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
| Shape: | Rectangle/Customized |
9mm 12mm Polyester Fiber PET Acoustic Wall And Ceiling Panels Soundproof For Home Theater
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
9mm PET Soundproof Wall Panels Polyester Fiber Felt Sound Absorb Acoustic Panel
| Material: | 100% Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Polyester Fiber Decorative Acoustic Hexagon Panels For Walls Sound Absorbing
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Commercial Spaces: | In Offices, Meeting Rooms, Restaurants, And Cafes, These Panels Reduce Noise Distractions And Create A More Comfortable Environment For Both Employees And Customers. Their Modern Design Adds An Attractive And Functional Element To Any Commercial Space. |
Hexagon Polyester Fiber Acoustic Wall Panels Interior Home Decoration
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Fabric Wave Curved Acoustic Wall Panels Fiberglass Highly Sound Absorption
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Fabric Wrapped Acousitc Panel Indoor Wall Panel Fiberglass For Cinema Home Hotel Professional Sound Control
| Material: | Fiberglass, Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*600mm, 600*300mm Or Other Size |
| Thickness: | 25/30/50mm |
A fiberglass soft panel sound-absorbing board with fireproof function and a sound insulation effect of over 90%
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
The PET material has excellent fireproof properties. The installation method is convenient and allows for customized patterns. It is also a soundproof board that can be joined together.
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Soft Thick Fabric Acoustic Wall Panels Noise Reduction Eco Friendly
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |


