All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ square acoustic panels custom ] match 142 Products.
Sound Absorbing DIY PET Acoustic Wall Panel Sound Proofing Polyester Fiber For Cinema Office
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
| Size: | 2420*1220/1200*600mm, Other Size |
Smooth Wooden Sound Proof Panels For Home Conference Room Theater
| Thickness: | 21/11/13mm/Customized |
|---|---|
| Sound Absorption Coefficient: | 0.86-0.95 |
| Uncompromising Quality And Craftsmanship: | Meticulously Crafted From High-grade Materials With Attention To Detail |
Polyester Felt Acoustic Room Divider Panels PET Portable Soundproof Office Partition Walls
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm |
Cinema Hotel Fabric Wrapped Fiberglass Panels Soundproof Decorative Acoustic Wall Panel
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
DIY Rectangle And Hexagon Acoustic Wall Panel For Home Decoration
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Fabric Wrapped PET Acoustical Wall Panels Hotel
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Veneer MDF PET Sound Absorbing Wood Panels Advanced Acoustic Engineering For Noise Reduction Reverb Control
| Product Category: | Akupanel |
|---|---|
| Environmentally Friendly And Sturdy Buildings: | Made Of Sustainable Materials For Long-lasting Durability |
| Usage: | Soundproofing |
PET Sound Absorber Board: Lightweight and durable, factory-direct with outstanding quality
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Felt Wall Panels Fireproof Fabrics Acoustic Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Wholesale Supplier Hexagon PET Sound Absorber Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |


