All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ square acoustic panels custom ] match 142 Products.
Eco Friendly Soft Fabric Acoustic Panel Sound Absorbing For Conversation Room
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Cinema KTV Fabric Acoustic Panel Anti Collision Decorative Sound Absorbing Wall Panels
| Material: | Fiberglass+Fabric |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
Soft Fiberglass Fabric Acoustic Panel Soundproofing Wall Sound Reduction Fabric
| Material: | Fiberglass,Polyester Fiber |
|---|---|
| Standard Size: | 1200*605mm, Other Size |
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
2025 100% Polyester Fiber Speech Clarity Improved with 36 Options
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Product Name: | 9mm PET Felt Acoustic Panel DIY Sound Aborbing Wall Board For KTV |
| Decorative Options: | Rich And Colorful, Different Color Surface Decorative Cloth For Choice |
12mm Sound Absorbing Panels Dense Acoustic Panels Echo Noise Reducing Sound Panels Tackable Studio Panels For Wall Ceiling Acoustic Treatment
| Name: | PET Felt Acoustic Panel |
|---|---|
| Material: | 100% Polyester Fiber |
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
Modern 3D design of sound-insulating hexagonal soundproof wall panels for sound insulation
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Tailored Customized Sound Absorbing Panels PET MDF
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Hexagonal Akupanel soundproof medium-density fiberboard wood veneer wall panel soundproof board soundproofing manufacturer
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Improved Speech Clarity 2025 Strong Flame Resistance Fire Retardant Shortened Reverberation Time
| Heat Insulation Effect: | Excellent |
|---|---|
| Dimensional Stability: | Good Physical Stability |
| Standard Size: | 2420*1220*9/12mm, Customized Size |
Rectangle 25mm Acoustic Slat Wood Wall Panels With Environmental Protection E1
| Service: | OEM/ODM |
|---|---|
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
| Fabric Flame Retardant: | None/B1 |


