All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ custom modern soundproofing panels ] match 188 Products.
Noise Control Modern Acoustic Ceiling Baffle Lightweight Fiberglass Panels Soundproof
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |
A kind of wooden soundproof board with multiple sizes available for customization and excellent sound absorption effect
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Modern Interior Acoustic Wall Panels Akupanel Sound Proof Wall Panels For Hotel
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400*605mm, Other Size |
Factory Wholesale Soundproof Acupanel Acoustic Wood Panel Veneer MDF PET Slat Acoustic Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Customized Fabric Wrapped Acoustic Panels 1200x600mm Sound Absorption
| Thickness: | 25/50mm, Other Thickness |
|---|---|
| Function: | Highly Sound Absorption |
| Fabric Cover Options: | 36 |
Auditorium Soundproof Round Acoustic Panels Fire Retardant Acoustic Cinema Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
PET Hollow Out Carved Acoustic Panels For Soundproofing Glue Installation Customized
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
Easy Install Akupanel Wood Wall Panels Tailored Soundproofing with Superior Absorption
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Akupanel Wood Acoustic Wall Panels Soundproof Interior Decoration For Home Office Or Apartment
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
Interior Wooden Slatted MDF Acoustic Panels For Soundproof Wall And Ceiling
| Finish: | Veneer, Melamine, PVC |
|---|---|
| Color: | Walnut/Oak/Others |
| Size: | 2400/1200*605mm, Customized |


