All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ custom modern soundproofing panels ] match 188 Products.
3D Polyester Fiber Square Acoustic Wall Panels Sound Proofing Panels For Office
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Quick And Easy Install Soundproofing Wood Slat Acoustic Panel Veneer MDF Panel For Meeting Room
| Sound Absorption Coefficient: | 0.86-0.95 |
|---|---|
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
| Thermal Efficiency: | These Panels Also Provide Thermal Insulation, Helping To Maintain A Comfortable Indoor Temperature And Reduce Energy Costs. |
Modern Wooden Akupanel Hotel Studio Acoustic Panels 3D Soundproof Veneer Finish
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Modern Design Soundproof Acoustic Panels Polyester Fiber Absorption Wall Panels PET Slat Panel 90% Noise Reduction Eco-Friendly
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Wholesale Modern Design Soundproof Acoustic Panels 90% Noise Reduction Eco-Friendly Polyester Fiber PET Slat Panel for Office
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
ROHS ISO Certified Acoustic Wood Slat Panels Sound Absorption Customized
| Key Features: | Superior Sound Absorption, Fire-Resistant, Thermal Insulation, Moisture Resistance, Anti-Bacterial Design, Durability & Smooth Finish, Lightweight & Easy To Handle, Modern Aesthetic, Eco-Conscious Material |
|---|---|
| Fabric Cover Options: | 36 |
| Size: | 1200*600mm/Customized |
PET Acoustic Panel 60cm Length Modern Design Style Soundproof Class a Fireproof for Home Theater Studio Office & Hotel
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Eco Friendly Acupanel Slat Wall Soundproof Veneer Wood Slat Acoustic Wall Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Modern Acoustic Wood Veneer Panel Akupanel PET Soundproofing For Hotel
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Modern Style PET Wall Panel Soundproof Decorative for Retail Store Hotel Exhibition Hall Graphic Design Solution
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |


