All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ custom modern soundproofing panels ] match 188 Products.
Flexible Wood Panel Acoustic Panels For Restaurant Hall Wall
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |
PET Square Acoustic Panels Soundproof Acoustic Felt Wall Panels For Office Home
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Soundproofing Oak Akustik Panels Wall Decor Interior With Sound Absorption Coefficient 0.86-0.95
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Wholesale Inner Decoration Items China Made Polyester Fiber Soundproof Wall Boards and Wood Slat Acoustic Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 600*600mm/ Customized |
Polyester Fiber Soundproof Wall Boards Wood Slat Acoustic Panels For Inner Decoration
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 600*600mm/ Customized |
Polyester Fiber Soundproof Wall Boards Wood Slat Acoustic Panels for Inner Decoration
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 600*600mm/ Customized |
Soundproof 9mm PET Felt Acoustic Panels Acoustic Hexagon For Wall Covering And Decoration
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
| Decorative Options: | Rich And Colorful, Different Color Surface Decorative Cloth For Choice |
Veneer MDF PET Sound Absorbing Wood Panels Advanced Acoustic Engineering For Noise Reduction Reverb Control
| Product Category: | Akupanel |
|---|---|
| Environmentally Friendly And Sturdy Buildings: | Made Of Sustainable Materials For Long-lasting Durability |
| Usage: | Soundproofing |
Acoustic Wall Panels PVC Veneer MDF PET Soundproof Slatted Laminated
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Polyester Fiber Soundproof Wall Boards and Wood Slat Acoustic Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 600*600mm/ Customized |


