All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ custom modern soundproofing panels ] match 188 Products.
12mm Indoor Decorative Pet Felt Polyester Fiber Acoustic Hexagon Soundproof Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
PET Carved Noise Depending Acoustic Panels Polyester Fiber Felt Soundproofing Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
Customized Fabric Acoustic Panel Rectangle Fabric Sound Absorbing Panels
| Shape: | Rectangle |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Function: | Highly Sound Absorption |
Noise Depending Acoustic Fabric Panels Carved PET Polyester Fiber Soundproof Panel
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
A wooden soundproof panel made from polyester fibers and wood boards, with a soundproofing effect exceeding 90%.
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Veneer Color: | Walnut/Oak/Other Wood Colors |
| PET Color: | Black/Others |
Wooden soundproof panels that can be used in both the bedroom and the living room
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Veneer Color: | Walnut/Oak/Other Wood Colors |
| PET Color: | Black/Others |
China Manufacturer Direct Wholesale Polyester Fiber Soundproof Wall Boards
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 600*600mm/ Customized |
Wall Decoration Acoustic Panels Custom Patterned
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
Modern 12-Pack Home Office White Self-Adhesive Acoustic Panels 30*30CM Soundproof Wall Panels for Hotel Soundproof Foam Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
Modern PET Soundproof 3D Acoustic Wall Panel With Artistic Shapes Felt Wall Panel
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |


