All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ custom modern soundproofing panels ] match 188 Products.
Acoustic Wood Panels Veneer Sound Insulation
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Soundproof Wall PET Acoustic Panels High Density Sound Dampening Panels Square
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Color: | 36 Options, Choose From Our Color Chart |
| Shape: | Rectangle/Customized |
Customized 1200x600mm Fabric Acoustic Panel Sound Absorption Fire Resistant
| Shape: | Rectangle |
|---|---|
| Material: | Fiberglass, Polyester Fiber |
| Size: | 1200*600mm/Customized |
Hotel Cinema Ceiling Acoustic Panel Fireproof Wall Decoration Soundproof Fiberglass Panels
| Material: | Fiberglass |
|---|---|
| Size: | 1200*600/Customized |
| Color: | Customized |
Interior Acoustic Akupanel Soundproofing Office Acoustic Wood Wall Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
9mm 12mm PET Felt Acoustic Wall Panels Indoor Soundproofing Square Panels
| Material: | Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A/Grade B |
| Size: | 2420*1220mm |
Custom Patterned PET Polyester Felt Sound Absorbing Board
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size&Shape: | Customized |
| Thickness: | 9/12mm, Other Thickness |
PET Sound Absorbing Acoustic Panels Printed Interior Decorative Soundproof Wall Panels
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Customized Picture: | Need Your High Definition Picture |
9mm PET Square Acoustic Panels Soundproof Felt Acoustic Wall Panels For Office Home
| Flame Retardant: | None/B1/A1 |
|---|---|
| Feature: | Highly Effective Sound Absorption |
| Decorative Options: | 36 Colors |
Hexagon Polyester Fiber Acoustic Panel Wall Panels Interior Home Decoration
| Material: | PET+Wood Veneer |
|---|---|
| Color: | Natural Wood Color/Printing |
| Size: | Customized |


