All Products
-
FrederickWe are grateful for the coorperation and look forward to creating more value together in the future!
Keywords [ custom modern soundproofing panels ] match 188 Products.
Modern 3D design of sound-insulating hexagonal soundproof wall panels for sound insulation
| Elasticity: | A |
|---|---|
| Color: | Various Colors Available |
| Material: | PET+MDF |
Customized PET Round Acoustic Panels Soundproofing Board For Wall And Ceiling
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Size: | Customized |
| Color: | 36 Options |
Modern 3D medium-density fiberboard solid wood walls and ceilings sound-absorbing panels, large-sized sound-absorbing panels, used for apartment sound absorption panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
9mm PET Soundproof Wall Panels Polyester Fiber Felt Sound Absorb Acoustic Panel
| Material: | 100% Recycled PET |
|---|---|
| Fire Rating: | None/Grade A |
| Size: | 2420*1220mm, Customized |
Custom Sound Proof Wood Akupanel Veneer Oak Slatted Wall Acoustic Panels
| Application: | Home/Conference Room/Theater |
|---|---|
| Environmental Protection: | Grade E0 |
| Size: | 2400 X 605mm/ Customized |
Modern Design Acoustic Panel with PET Material 1-Year Warranty for School Auditorium Theater and Hotel Use
| Material: | 100% Polyester Fiber |
|---|---|
| Service: | OEM/ODM |
| Color: | 36 Options |
2750 X 320 Wood Slat Ceiling Wood Slate Acoustic Panel Acoustic Panels Acoustic Sound Proof Panels
| Product Name: | Wood Slat Acoustic Panel For Wall |
|---|---|
| Material: | Veneer+MDF+PET |
| Veneer Material: | Techwood |
KDL-FW001 Fiberglass Fabric Wrapped Acoustic Panel 1200x600mm High NRC 0.95 E1 Grade A1 Fire-Rated for Office Conference Room
| Color: | Various Colors Available |
|---|---|
| Material: | Fiberglass |
| Panel Size: | 1200/600*600mm, Other Size |
Stylish 3D Wood Veneer on MDF Wave Panel Curved Flexible for Acoustic and Decorative Use
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |
Customizable 3D Wood Veneer MDF Wave Panels - Bendable, Curly & Great for Acoustic Design
| Material: | Veneer+MDF+PET |
|---|---|
| Standard Height: | 2400/1200/600mm, Other Size |
| Thickness: | 11/13mm, Other Thickness |


